پایگاه مقاومت بسیج شهید بروجردی
 
چهارشنبه 04 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
32
محبوب

آیا می دانید جاهل کیست؟
آیا می دانید جاهل کیست؟
    تاریخ› پنجشنبه 10 فروردين 1396 - 00:13

نادان کسى است که خود را ـ به آنچه نمى داند ـ دانا شمارد و به رأى و نظر خود بسنده کند و پیوسته از دانشمندان دورى کند و از آنان عیب و ایراد گیرد و مخالفان خود را بر خطا داند و آنچه را نفهمیده گمراه کننده شمارد.

حجاب ضرورت جامعه آشفته امروز وگمشده فطرت پاک انسانی
حجاب ضرورت جامعه آشفته امروز وگمشده فطرت پاک انسانی
    تاریخ› دوشنبه 04 بهمن 1395 - 23:07

دکتر عزتی:خانواده بنیاد جامعه را می سازد ونسل آینده در بافت خانواده شکل می گیرد واگرتار وپود خانواده سست گرددجامعه متزلزل می گردد

مدیر سابق حوزه‌های علمیه خواهران و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درگذشت
مدیر سابق حوزه‌های علمیه خواهران و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درگذشت
    تاریخ› سه شنبه 14 دي 1395 - 14:26

آیت الله شرعی، مدیر سابق حوزه‌های علمیه خواهران و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درگذشت. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، آیت‌الله حاج‌ شیخ‌ محمد علی‌ شرعی صبح امروز دار فانی را واع گفت. بر اساس گزارش‌های منتشر شده وی مدتی بیمار بوده‌ است. مرحوم شرعی فرزند مرحوم‌ آیت‌الله حاج‌ شیخ‌ غلامحسین‌ شرعی‌ شیرازی‌ از علمای‌ بزرگ‌ در سال 1314 در داراب متولد شد. وی از شاگردان آیات‌ عظام مشکینی‌، منتظری‌، سلطانی‌، گلپایگانی‌، شریعتمداری‌ و امام‌ خمینی‌ بود. در کارنامه فعالیت‌های دینی، علمی و اجتماعی این مرحوم تدریس در حوزه‌های علمیه، مدیریت مدرسه رضویه، مبارزه با رژیم پهلوی نیز دیده می‌شود. از مهم‌ترین اقدامات آیت‌الله شرعی در ایام مبارزه اقدامات وی در زمینه مبارزه با قانون کاپیتولاسیون و اقدام وی برای سفر به نجف و دیدار با امام خمینی در ایام تبعید ایشان در زمینه حضور و شرکت در انتخابات بود که با موانع قانونی از سوی دولت وقت عراق مواجه شد و در نتیجه سبب شد ایشان پرسش و پاسخ خود را از طریق نوار صوت برای امام ارسال کنند. از اقدامات و فعالیت‌های مهم وی پس از پیروزی انقلاب، ریاست‌ ستاد انقلاب اسلامی در قم، عضویت در جامعه‌ مدرسین‌ حوزه علمیه قم، نماینده‌ مردم‌ قم‌ در مجلس‌ شورای‌ اسلامی و عضویت در‌ هیأت‌ امنای‌ ستاد اقامه‌ نماز جمعه‌ قم‌ بود. وی نقش مهمی در حضور زنان در حوزه‌های علمیه و تربیت آنان در این زمینه داشت. اطلاعات مربوط به تشییع و خاکسپاری وی متعاقبا منتشر خواهد شد. کد خبر: 173472 0   0 کلمات کلیدی: آیت الله شرعی درگذشت مدیر حوزه های علمیه خواهران عضو جامعه مدرسین بیشتر بخوانید مراسم تشییع و تدفین آیت‌الله شرعی برگزار می شود دوشنبه 13 دی 1395 پیام تسلیت جامعه مدرسین در پی ارتحال آیت‌الله شرعی یکشنبه 12 دی 1395 مراسم چهلمین روز درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی

رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از نخبگان دانشگاه صنعتی شریف:  جوانان مؤمن و انقلابی را بسیار دوست دارم و از آنان پشتیبانی می کنم
رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از نخبگان دانشگاه صنعتی شریف: جوانان مؤمن و انقلابی را بسیار دوست دارم و از آنان پشتیبانی می کنم
    تاریخ› سه شنبه 14 دي 1395 - 01:52

رهبر انقلاب اسلامی: من جوانهای مؤمن و انقلابی را بسیار دوست دارم و از آنها، در هر کجا باشند پشتیبانی می‌کنم و وظیفه رؤسا و مسئولان دانشگاهها و وزیران مربوطه، حمایت مضاعف از جوانان مؤمن و انقلابی در دانشگاهها است

به بهانه ولادت رسول مهربانی‌ها (ص) و امام صادق (ع)
به بهانه ولادت رسول مهربانی‌ها (ص) و امام صادق (ع)
    تاریخ› جمعه 26 آذر 1395 - 23:32

مقام و منزلت معنوی پیامبر اسلام(ص) اقیانوس‌ بی‌کرانی است که دستیابی به عمق آن برای افراد عادی امکان‌پذیر نمی‌باشد زیرا به مقام آن بزرگوار کسی جز خداوند و خود آن حضرت و امامان معصوم(ع) واقف نیست.

 چرا امام حسن (ع) با معاویه صلح کرد؟
چرا امام حسن (ع) با معاویه صلح کرد؟
    تاریخ› دوشنبه 08 آذر 1395 - 15:34

صلح امام حسن (ع) به عنوان یکی از مهمترین و چالشی‌ترین بحث های تاریخ تشیع شناخته می‌شود.

مراد از ذکر چیست و انواع آن کدام است؟
آیا عمل کردن به ذکر باید طبق مقام و منزلت معنوی افراد باشد؟
مراد از ذکر چیست و انواع آن کدام است؟
    تاریخ› سه شنبه 03 شهريور 1394 - 05:52

ذکر و یاد خدا آثار سازنده روحى و اخلاقى فراوانى دارد که یاد متقابل خدا از بنده، روشنى دل، آرامش قلب، ترس از (نافرمانى) خدا، بخشش گناهان، و علم و حکمت از جمله آنها است. معمولاً ذکر را به دو نوع قلبی و لسانی تقسیم کرده اند که از ذکر لسانی به "ورد" هم تعبیر می شود.

آیا حضرت زهرا(س) از روبنده استفاده می کردند؟
آیا حضرت زهرا(س) از روبنده استفاده می کردند؟
    تاریخ› سه شنبه 05 خرداد 1394 - 03:39

در صدر اسلام یکی از پوشش های مرسوم، پوششی به نام «قِناع» بوده که صورت را می پوشانده است و با توجّه به آنچه در برخی از روایات اسلامی و گزارشات تاریخی آمده است، حضرت فاطمه(س) نیز در مقابل نامحرمان از این پوشش استفاده می کرده اند.

فضیلت ماه شعبان
فضیلت ماه شعبان
    تاریخ› چهارشنبه 30 ارديبهشت 1394 - 11:23

ماه شعبان ماهی است منسوب به پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) که خود می‌فرمودند: شعبان ماه من است و رمضان ماه امت من ؛ و می‌فرمودند خدای ببخشاید و بیامرزد او را که با پاس داشتن حق ماه، من مرا یاری کند»

 دوران امامت حضرت موسى بن جعفر علیه السلام
دوران امامت حضرت موسى بن جعفر علیه السلام
    تاریخ› پنجشنبه 24 ارديبهشت 1394 - 07:07

دوران امامت ایشان در زمان سلطنت منصور و همچنین تمام مدّت‏ سلطنت مهدى (10 سال) وسلطنت هادى (یک سال) و زمانى طولانى ‏از حکومت هارون الرشید بود.

سخن کوروش یا امام صادق (علیه السلام)
سخن کوروش یا امام صادق (علیه السلام)
    تاریخ› سه شنبه 15 ارديبهشت 1394 - 05:44

این اولین و آخرین باری نیست که طرفداران افراطی زرتشت و کورش این کار را می کنند. بارها ما خود شاهد این بوده ایم که روایات ائمه ما و جملات نهج البلاغه را به نام آنها ترویج می کنند.

دلیل حرام بودن ۴ ماه از سال قمری چیست؟
دلیل حرام بودن ۴ ماه از سال قمری چیست؟
    تاریخ› شنبه 12 ارديبهشت 1394 - 05:20

خداوند بنا بر مصالح و مفاسد احکامی را تشریع می کند، منطقه ای در اطراف کعبه را "حرم" اعلام می کند و حرمت بیشتری برای آن قائل می شود.

تولی و تبری چیست؟
تولی و تبری چیست؟
    تاریخ› شنبه 05 ارديبهشت 1394 - 05:39

تولی به معنای دوست داشتن و تبری به معنای بیزای جستن و تنفر است. که این دو از فروع دینی اسلام به شمار می روند. و هر مسلمانی باید با اهل حق دوستی کند و از اهل باطل بیزاری بجوید.

چرا دعاهای ما اجابت نمی شود؟
چرا دعاهای ما اجابت نمی شود؟
    تاریخ› شنبه 05 ارديبهشت 1394 - 02:34

شخصی نزد حضرت علی(ع) از عدم استجابت دعا شکایت کرد و گفت: با این که خداوند فرمود: دعا کنید اجابت می کنم، چرا ما دعا می کنیم و به اجابت نمی‏ رسد؟

لیلة الرغائب چگونه شبی است؟
لیلة الرغائب چگونه شبی است؟
    تاریخ› دوشنبه 31 فروردين 1394 - 04:38

پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: ماه رجب، ماه استغفار امت من است. پس در این ماه بسیار طلب آمرزش کنید که خدا آمرزنده و مهربان است.

وسوسه های شیطان
وسوسه های شیطان
    تاریخ› شنبه 29 فروردين 1394 - 05:25

حساب نماز از همه چیز جداست برای همین با وجودیکه کار نسبتا راحتی هست و ترکش هیچ لذتی نداره شیطان تلاش می کنه به هر طریق و با هر وسوسه ای جلو شما رو بگیره

نماز شب را چگونه می خوانند؟
نماز شب را چگونه می خوانند؟
    تاریخ› چهارشنبه 26 فروردين 1394 - 22:00

وقت نماز شب از نصف شب تا اذان صبح است. و نماز شب در سحر از فضیلت بیشتری برخوردار است و تمام ثلث آخر شب سحر محسوب می شود. بهترین وقت سحر هم نزدیک اذان صبح است.

چرا دین اسلام در میان دین های دیگر برتری دارد و کامل است؟ همراه با توضیح
چرا دین اسلام در میان دین های دیگر برتری دارد و کامل است؟ همراه با توضیح
    تاریخ› سه شنبه 25 فروردين 1394 - 02:25

تفاوت اساسی ادیان در سطح تعلیمات شان بوده که پیامبران بعدی به موازات تکامل بشر در سطح بالاتری تعلیمات خویش را القا کرده‏اند؛ مثلاً تعلیمات اسلام در مورد مبدا و معاد و جهان و معارف پیامبران پیشین از نظر سطح تکالیف و عمق معارف نسبت به ادیان قبل تفاوت بسیاری دارد.

فلسفه (عید نوروز ، چهار شنبه  سوری ، سیزده بد ر)
فلسفه (عید نوروز ، چهار شنبه سوری ، سیزده بد ر)
    تاریخ› پنجشنبه 13 فروردين 1394 - 02:11

از امام رضا (علیه السلام) روایت است که امیرالمؤ منین علی(ع) در حدیثی فرمودند: بعد از داستان طوفان حضرت نوح فرزندش یا فث درخت صنوبری را بر کنار چشمه ای به نام روشن آب می کارد و مردم آنجا که اصحاب رسّ

علت قرائت های مختلف قرآن
علت قرائت های مختلف قرآن
    تاریخ› یکشنبه 09 فروردين 1394 - 04:50

قرآن کریم با قرائت های مختلف بیان شده که از بین آن ها، هفت قرائت را انتخاب و به عنوان قرائات سبعه معرفی کرده اند.

RSS
1 2